info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS)

Proste Uzyskanie Odszkodowania

Co zapewnia bezpośrednia likwidacja szkód?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód umożliwia uzyskanie odszkodowania lub naprawę auta u Ubezpieczyciela, u którego mamy wykupione ubezpieczenie OC, a nie jak dotychczas u Ubezpieczyciela sprawcy szkody.

Aktualnie na rynku ubezpieczeń ujednolicony systemem BLS przyjęty na podstawie modelu opracowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń ma w swojej ofercie Concordia Ubezpieczenia, grupa Ergo Hestia (MTU, YCD), PZU, Uniqa, Warta, Aviva, Liberty Ubezpieczenia a od października Gothaer. Natomiast pozostali Ubezpieczyciele oferują system BLS na określonych przez siebie warunkach za dodatkową opłatą składki np. InterRisk za 9 zł.

Zalety BLS

Uniknięcie formalności przy zgłaszaniu szkody

Uzupełnienie obowiązkowego ubezpieczenia OC

Jak działa Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód gwarantuje poszkodowanemu, że ustaleniem wysokości szkody i wypłatą odszkodowania zajmuje się jego ubezpieczyciel. Po wypłacie odszkodowania, już bez konieczności angażowania Klienta następuje rozliczenie szkody pomiędzy zakładem ubezpieczeń poszkodowanego a ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.

Model opracowany przez PIU działa tylko w przypadku zdarzeń komunikacyjnych, które wystąpiły na terytorium RP. Co ważne do systemu BLS nie kwalifikują się szkody:

– osobowe,

– pomiędzy więcej niż dwoma pojazdami,

– które wystąpiły za granicą Polski,

– których wartość przekroczyła 30.000 zł.