info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Ubezpieczenie Domu w Budowie

Dla kogo ubezpieczenie domu w trakcie budowy?

Ubezpieczenie domu w budowie przeznaczone jest dla osób, które prowadzą inwestycje budowlane polegające na budowie lub przebudowie i chcą zapewnić bezpieczeństwo swojej inwestycji podczas prowadzenia prac budowlanych.

Coraz częściej polisa ubezpieczenia domu w budowie jest wymaganym zabezpieczeniem dla kredytu bankowego udzielanego na budowę nieruchomości.

Zalety ubezpieczenia domu w budowie

Interesujące ceny

Możliwość rozłożenia płatności na raty

Płatność przelewem

Zakres ubezpieczenia domu w trakcie budowy

Ze względu na to, że ubezpieczenie domu w trakcie budowy jest ubezpieczeniem dobrowolnym przedmiot i szczegółowy zakres ubezpieczenia określony jest Ogólnych Warunkach Ubezpieczycieli. Najczęściej standardowa ochrona udzielana jest na katalog ustalonych zdarzeń tj. ogień, zalanie, powódź, huragan, uderzenie pioruna, eksplozja, grad, obsuwanie oraz zapadanie się ziemi. Niektórzy ubezpieczyciele dodatkowo dają możliwość rozszerzenia ochrony na ryzyko kradzieży (również materiałów budowlanych) oraz elementów składowych nieruchomości wiąże się to jednak najczęściej z podwyższeniem składki.

Na podstawie OWU zakłady ubezpieczeń odpowiadają do wysokości kosztów, które zostały poniesione na budowę. Koszty te określane są na podstawie faktur lub w przypadku budowy domu w systemie gospodarczym na podstawie wyceny rzeczoznawcy. Wyłączenia w udzielanej ochronie ubezpieczeniowej są zazwyczaj takie same jak w przypadku ubezpieczenia domów i mieszkań, jedynymi dodatkowymi wykluczeniami są zdarzenia powstałe w wyniku błędu w sztuce budowlanej oraz przemarzanie budynku.

Dodatkowe pytania? Eksperci SuperUbezpieczenia.pl na nie odpowiedzą – 720 221 221.