info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Ubezpieczenie Pojazdów Kurierskich

Jak ubezpieczyć pojazd do przewozu kurierskiego?

Pojazd wykorzystywany do działalności gospodarczej związanej z odpłatnym przewozem mienia tak jak każdy inny zarejestrowany pojazd musi wykupić ubezpieczenie OC. Dostępne są również dobrowolne ubezpieczenia takie jak Auto Casco, Szyby, NNW czy Assistance.

Polisa OC zapewnia, że w razie spowodowania wypadku lub kolizji to ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu należne odszkodowanie. Natomiast ubezpieczenia dobrowolne takie jak Auto casco zapewnią środki finansowe na naprawę uszkodzeń w ubezpieczonym pojeździe, przecież właściciel firmy kurierskiej zarabia właśnie poprzez ciągłe użytkowanie pojazdów.

Wykupując polisę komunikacyjną na pojazd wykorzystywany do działalności kurierskiej należy poinformować Agenta o niestandardowym sposobie użytkowania pojazdu. Z uwagi na fakt, że auta o tym przeznaczeniu są znacznie intensywniej użytkowane od standardowych to wzrasta według oceny ubezpieczycieli prawdopodobieństwo wypadku. Biorąc pod uwagę indywidualne oceny ryzyka towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły dodatkowe zwyżki dla za polisy dla pojazdów wykorzystywanych w firmach kurierskich.

Zalety ubezpieczenia pojazdu TAXI

Właściwa ochrona pojazdu przed ewentualnymi konsekwencjami wyrządzonych szkód

Możliwość wykupienia dobrowolnego ubezpieczenia zapewniającego środki na naprawę uszkodzonego pojazdu

Możliwość wyboru najciekawszej oferty pod względem ceny i zakresu ubezpieczenia

Zakres ubezpieczeń dedykowanych dla pojazdów firm kurierskich

Przedmiot i zakres ubezpieczenia OC został określony w przepisach Ustawy z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 392 z późn. zm.) (link do ustawy)

W ubezpieczeniach dobrowolnych to Ogólne Warunki Ubezpieczenia określają zakres odpowiedzialności z zakupionych polis. Niektórzy ubezpieczyciele wprowadzają pewne ograniczenia dla pojazdów wykorzystywanych w firmach zajmujących się zawodowym przewozem przesyłek kurierskich. Dostępne na rynku oferty znacznie różnią się od siebie nie tylko zakresem ale również ceną dlatego warto je porównać i wybrać najkorzystniejszą.