info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Aktualności

Wiadomości ze świata ubezpieczeń

Ubezpieczenie na skutek chorób odkleszczowych

/
Komentarz0
/
Kategorie

Choroby, z jakimi kojarzą się nam kleszcze, to zazwyczaj borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych w swoich ofertach proponuje ubezpieczenia, które chronią nas i nasze rodziny głównie finansowo, w postaci wypłacenia świadczenia za zdiagnozowanie jednej z poważnych chorób wpisanej do naszej umowy.

Odpowiedni strój skutecznie ochroni przed kleszczem

Podczas ciepłych dni, zdecydowanie więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Pikniki, wycieczki, las, jezioro – wszystkie te miejsca kochają zarówno dorośli jak i dzieci. Miejsca te w ostatnich kilku latach kojarzą się nie tylko z sielanką, ale również zagrożeniem jakie mogą powodować kleszcze. Chorób związanych z kleszczami jest znacznie więcej niż powszechnie znana borelioza.  Są to m.in. babeszjoza, bartonelloza, erlichioza, które często towarzyszą boreliozie. W związku z tym, że  leczenie chorób odkleszczowych jest długie i skomplikowane, ubezpieczyciele zaliczają je do chorób ciężkich. W ramach profilaktyki warto mieć na uwadze kilka podstawowych kwestii. Należy mieć odpowiednie ubranie  w postaci koszul z długimi rękawami, wysokich butów, długich spodni , czy odpowiedniego nakrycia głowy.

 

Należy też przed zapuszczeniem się w okolice pełne krzewów i lasów zastosować środki majce na celu odstraszyć kleszcze. Warto zaopatrzyć się w pompkę próżniową, która można kupić w każdej aptece. Dzięki niej bezpiecznie usuniemy kleszcza.  Jako osoby dorosłe dajemy przykład najmłodszym, warto wpajać im podstawowe zasady bezpieczeństwa ucząc i uczulając na niebezpieczeństwo  jakie może stanowić kleszcz.

Co oferują zakłady ubezpieczeń na wypadek poważnego zachorowania  

W zależności od zakresu naszej polisy możemy otrzymać nawet 100 proc. sumy ubezpieczenia już w momencie postawienia diagnozy poświadczonej przez szpital. Wiele zakładów ubezpieczeń oferuje ubezpieczenia, które chronią nas finansowo, w momencie, kiedy choroba nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Zdiagnozowana choroba musi być wymieniona w umowie w warunkach ogólnych ubezpieczenia.

Źródło: dziennikubezpieczeniowy.pl

 

Napisz komentarz