info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Ubezpieczenie OC

Dla kogo ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC skierowane jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obowiązek zawarcia polisy OC dotyczy wszystkich zarejestrowanych pojazdów.  Niezależnie czy jesteś właścicielem auta, motocykla czy innego pojazdu sprawdź ważność swojej polisy OC przed włączeniem się do ruchu.

Ubezpieczenie OC należy wykupić najpóźniej w dniu I rejestracji pojazdu w kraju lub dzień przed końcem obowiązywania aktualnej polisy.

Posiadając polisę OC nie musisz martwić się o koszty ewentualnych szkód. To  ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie poszkodowanym w wyniku wypadku lub kolizji.

Zgodnie z obowiązującym prawem za brak ciągłości w ubezpieczeniu OC może zostać naliczona kara finansowa dla właściciela pojazdu.

Zalety ubezpieczenia OC

  • W ramach assistance oferowanego wraz z ubezpieczeniem OC oferowana jest naprawa pojazdu osobowego i ciężarowego o DMC do 3,5T  na miejscu zdarzenia, holowanie dotyczy najczęściej ubezpieczanego pojazdu oraz pojazdu poszkodowanego;
  • W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeń w ramach polisy OC likwidowane są również uszkodzenia Twojego samochodu, które zostały wyrządzone przez innego uczestnika ruchu drogowego;
  • Zniżki z tytułu przebiegu ubezpieczenia do -70%.
  • Możliwość uwzględnienia w swojej polisie młodego użytkownika pojazdu, który nie jest wpisany do dowodu rejestracyjnego;
  • Możliwość otrzymania bezpłatnie certyfikatu Zielonej Kartę;
  • Możliwość wyboru indywidualnego schematu płatności.
  • Dodatkowe zniżki dla ubezpieczeń pakietowych.

Zakres ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

Przedmiot i zakres ubezpieczenia OC został określony w przepisach Ustawy z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 392 z późn. zm.) (link do ustawy)

 

Ubezpieczenie OC jest ważne we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz w Andorze, Norwegii, Szwajcarii, Islandii i Serbii.