info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Ubezpieczenie Taksówek

Jak ubezpieczyć pojazd TAXI?

Pojazd wykorzystywany do działalności gospodarczej związanej z odpłatnym przewozem osób musi tak jak każdy inny zarejestrowany pojazd wykupić ubezpieczenie OC. Dostępne są również dobrowolne ubezpieczenia takie jak Auto Casco, Szyby, NNW czy Assistance.

Polisa OC zapewnia, że w razie spowodowania wypadku lub kolizji to ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu należne odszkodowanie.

Wykupując polisę komunikacyjną na taksówkę należy poinformować Agenta o niestandardowym sposobie użytkowania pojazdu. Z uwagi na fakt, że auta o tym przeznaczeniu są intensywniej użytkowane jest większe prawdopodobieństwo szkody a co za tym idzie większość Towarzystw Ubezpieczeniowych wprowadziło zwyżki za polisy pojazdów TAXI.

Zalety ubezpieczenia pojazdu TAXI

Właściwa ochrona pojazdu przed ewentualnymi konsekwencjami wyrządzonych szkód

Możliwość wykupienia dobrowolnego ubezpieczenia zapewniającego środki na naprawę uszkodzonego pojazdu

Wybór odpowiedniej oferty gwarantuje szybką obsługę roszczeń przyszłych klientów.

Zakres ubezpieczeń dedykowanych dla pojazdów TAXI

Przedmiot i zakres ubezpieczenia OC został określony w przepisach Ustawy z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 392 z późn. zm.) (link do ustawy)

W ubezpieczeniach dobrowolnych to Ogólne Warunki Ubezpieczenia określają zakres odpowiedzialności z zakupionych polis. Niektórzy ubezpieczyciele wprowadzają pewne ograniczenia dla pojazdów przeznaczonych do przewozu osób lub podwyższają składkę stosownymi zwyżkami. Według niektórych OWU ubezpieczenie pojazdu TAXI w dodatkowym zakresie ubezpieczeń dobrowolnych bez uwzględnienia jego przeznaczenia może skutkować brakiem odpowiedzialności przy szkodzie podczas wykonywania przejazdu z klientem.