info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Aktualności

Wiadomości ze świata ubezpieczeń

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór

/
Komentarz0
/
Kategorie

Choroby nowotworowe to obecnie jedna z najczęstszych przyczyn zgonów. Jednak rak to nie wyrok. Tu w walce o zdrowie  liczy się przede wszystkim czas. Posiadając ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór, ubezpieczyciel pokryje  koszty związane z diagnozą i leczeniem. Sprawdź, jakie TU oferują polisy i jakie są warunki ochrony.

Nowotwór – tu liczy się czas

Bez względu jednak na to jakie jest stadium choroby zaczyna się walka z czasem. Posiadając  ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór w momencie choroby mamy większe  szanse na wygranie walki. Tu bowiem najważniejszy jest czas. Na co należy zwrócić uwagę, jeśli zdecydujemy się kupić  ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór.

Statystyki chorób – jak rak zbiera żniwo?

Liczba chorych na nowotwory w Polsce w 2016 r. najprawdopodobniej po raz pierwszy zwiększyła się do 180 tys. – wynika z najnowszego raportu dotyczącego sytuacji pacjentów onkologicznych w naszym kraju.

Koszty leczenia są kolosalne

Skuteczność leczenia raka w Polsce jest niższa od wyników notowanych dla krajów Europy Zachodniej. W związku z tym, iż narodowy Fundusz Zdrowia ma ograniczone możliwości finansowe, skuteczne leczenie nowotworu wiąże się z poważnymi wydatkami pacjenta. Niestety koszty są kolosalne. Eksperci zwracają uwagę, że koszty leczenia np. raka piersi wynoszą w Polsce ok. 30-45 tys. zł dla pacjenta. Decydując się na terapię za granicą koszty te wzrosną kilkakrotnie.

Akcje różnego rodzaju fundacji zbierających pieniądze na leczenie chorych ludzi widać praktycznie na każdym kroku. Jednak należy pamiętać, że zebranie odpowiedniej sumy pieniędzy wiąże się z czasem, który w przypadku zdiagnozowania raka jest bardzo ważny.

W przypadku tzw. „onkopolis”  należy zwrócić uwagę jakiego zakresu dotyczy konkretna oferta

Dlaczego? Dlatego, że tylko część polis zapewnia wypłatę świadczenia tylko w przypadku zdiagnozowania nowotworu ujętego w OWU, a pomimo różnych wariantów zmienia się jedynie suma ubezpieczenia. Diagnoza jest w tych przypadkach jednocześnie wygaśnięciem odpowiedzialności ubezpieczyciela, ale nie brakuje również produktów gwarantujących wypłaty środków w trakcie leczenia i rekonwalescencji.

Pomoc w leczeniu nowotworu

Zakłady ubezpieczeń  zapewniają w onkopolisach wypłatę świadczeń w ramach zdiagnozowania nowotworu, operacji i cykli chemio- lub radioterapii. Pojawiają się również comiesięczne świadczenia w czasie rekonwalescencji. Suma ubezpieczenia, z której wypłacane są świadczenia, w zależności od oferty może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Ubezpieczenie tylko od nowotworu złośliwego?

Polisa na raka zapewnia pokrycie kosztów takich jak m.in.: leki, badania, specjalne diety, protezy, środki czystości, dojazdy i przede wszystkim utratę dochodów. Oczywiście każdy ubezpieczyciel ma swoje warunki, oraz zakres ochrony, polisy te mogą więc różnic się od siebie pod wieloma względami.

Zakres leczenia

Możemy otrzymać procentowy udział sumy ubezpieczenia i przeznaczyć go na operację medyczną, cykl chemioterapii lub radioterapii. Tego typu leczenie może być bardzo kosztowne. Zwróćmy uwagę na fakt, że ubezpieczyciel swoją wypłatę uzależnia od sumy ubezpieczenia, a nie całkowitych kosztów związanych z kuracją.

Pomoc medyczna

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu jest nie tylko finansowym zabezpieczeniem. Często zawiera usługę Assistance, która jest całodobową pomocą informacyjną oraz organizacyjną w zakresie medycznym. Dzięki polisie możliwa jest organizacja oraz pokrycie kosztów leczenia ambulatoryjnego.

Napisz komentarz