info@superubezpieczenia.pl
+48 221 221 255
+48 720 221 221

Aktualności

Wiadomości ze świata ubezpieczeń

Rodzicu pamiętaj! Szkolne NNW nie jest obowiązkowe!

/
Komentarz0
/
Kategorie

Wrzesień to dla rodziców czas, kiedy dzieci w wieku szkolnym powracają do szkolnych ław.  Rodziców czeka nie tylko wydatek na wyprawkę szkolną, ale również wszelkiego rodzaju opłaty związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Ubezpieczenie Szkolne NNW to jedno z formalności, których musi dopełnić większość rodziców.

Jakie ubezpieczenie szkolne NNW wybrać?

W zasadzie nie mamy żadnego przymusu w kwestii wyboru polisy chroniącej nasze dzieci. Mamy do wybory kilka opcji: kupujemy ubezpieczenie oferowane przez szkolę (grupowe ) lub wybieramy ofertę indywidualnego ubezpieczenia z wyższą sumą ubezpieczenia i szerszym zakresem ochrony. Niektórzy rodzice wykopują zarówno ubezpieczenie grupowe jak  i indywidualne.  W razie nieszczęśliwego wypadku, kiedy dziecku należeć się będzie odszkodowania, środki pieniężne otrzyma się z dwóch źródeł.

Jedno jest pewnie: rodzice i opiekunowie nie mają obowiązku opłacanie składek za ubezpieczenie szkolne. Jedynie w przypadku wyjazdu naszych dzieci za granicę: „szkolne NNW Jest bardzo pożądane, choć nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe.  Dzieci muszą być ubezpieczone tylko wtedy, gdy wyjeżdżają za granicę np. na wycieczkę czy zieloną szkołę. Wycieczki na terenie kraju nie są objęte obowiązkowym NNW” zaznacza ekspert ubezpieczeniowy.

Grupowe szkolne NNW

Ubezpieczenie oferowane przez placówki szkolne wybiera rada rodziców. Jest forma ubezpieczenia grupowego, które  według ekspertów daje tylko iluzoryczną ochronę ubezpieczonemu. Wąski zakres ochrony, niska suma powodują, że w razie uszczerbku na zdrowiu albo nie otrzymamy w ogóle odszkodowania i środków na leczenie skutków wypadku, albo kwota za procentowe trwałego uszczerbku na zdrowiu oscylować będzie w granicach do około 200,00 zł.

Indywidualne ubezpieczenie szkolne NNW

W przypadku wyboru oferty indywidualnej, to my decydujemy się na zakres ochrony, sami też wybieramy sumę ubezpieczenia. Wyznaczając odpowiednie sumy mamy pewność, że w przypadku wypłaty odszkodowania kwota może oscylować może ( przy jedno procentowym  uszczerbku na zdrowiu) w okolicach 100 – 1500 zł. Zakres również powinien być dostoswany do indywidualnych potrzeb naszej pociechy. Jeśli ćwiczy karate, piłkę nożną, czy balet – polisa powinna „działać również na zajęciach pozalekcyjnych”.

Czytaj OWU

Najważniejszą sprawą jest świadomy wybór polisy. Czytając warunki na podstawie których zawieramy umowę zapobiegniemy ewentualnym niedomówieniom i roszczeniom. Definicje zdarzeń, sumy ubezpieczenia, zakres – to składowe umowy, które powinniśmy bezwzględnie poznać. Pomimo prawniczych, obszernych definicji i przytaczania paragrafów należy choć trochę zaznajomić się z zapisem.  W niektórych OWU są tabele z listą zdarzeń i określeniem procentowym uszczerbku na zdrowiu.

Indywidualne ubezpieczenie szkolne NNW oferują SuperUbezpieczenia.pl. Jeśli chcesz kompleksowo ubezpieczyć dziecko, skontaktuj się z nami.  Czekamy na Ciebie pod numerem: +48 720 221 221.

 

Napisz komentarz